TEMİZLİK GÖREVLİSİ ÖĞRENCİLERE CİNSEL İSTİSMAR | Hür Haber Ajansı

 

İndex

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ÖĞRENCİLERE CİNSEL İSTİSMAR

27 Aralık 2017, Carşamba 10:47:44 Kaydet Paylaş
TEMİZLİK GÖREVLİSİ ÖĞRENCİLERE CİNSEL İSTİSMAR

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
İzmir’in dikili ilçesinde özel orta öğretim erkek öğrenci yurdunda temizlik görevlisinin öğrencileri cinsel istismar ettiği iddia edildi ve bunun üzerine öğrencileri parayla kandırdığı öğrenildi.

İzmir’in Dikili ilçesindeki özel ortaöğretim erkek öğrenci yurdunda, temizlik görevlisi Ö.F.E.’nin 7 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla alakalı başlatılan soruşturma kapsamında çocuklar, uzmanlara yaşananları anlattı. Bu anlatımlarda, Ö.F.E.’nin cinsel istismar ardından bazı çocuklara para verdiği, zihinsel geriliği olduğu iddia edilen öğrencilere istismarda bulunduğu, kendisine karşı çıkanlara şiddet uyguladığı iddiaları yer aldı.

YURT KAPATILDI

Dikili’nin İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan özel ortaöğretim yurdunda kalan bazı erkek öğrencilerin ailelerinin, çocuklarının cinsel istismara uğradığıyla alakalı şikayeti üstüne polis, geçen perşembe günü çalışma başlattı. Öğrencilerden 11 yaşındaki İ.Ö.’nün emniyetteki ifadesinin sonrasında yurttaki 7 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen temizlik görevlisi Ö.F.E., gözaltına alındı. Dikili İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen şüpheli, işlemlerinin sonrasında sevk edildiği adliyede tutuklandı. Yurt hakkında olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kapatma kararı verildi.

CAMİ’DE DE BENZER OLAYLAR!

Adliyedeki ifadesinde suçunu kabul ettiği ve cep telefonundan çocuklara ait fotoğrafların çıktığı öğrenilen Ö.F.E.’nin, 12 yaşındaki bir çocuğa iki defa, aynı yaştaki başka bir çocuğa da bir defa istismarda bulunduğunu söylediği iddia edildi. Ö.F.E.’nin daha önce bir camide görev yaptığı ve benzer iddiaların çıkması üstüne yurtta çalışmaya başladığı da ileri sürüldü.

ÇOCUKLAR UZMANLARA ANLATMIŞ

Soruşturma kapsamında uzmanların dinlediği iki çocuğun, başlarından geçenleri anlattığı söylendi. Bu anlatımlarda, Ö.F.E.’nin cinsel istismar ardından bazı çocuklara para verdiği, zihinsel geriliği olduğu iddia edilen öğrencilere istismarda bulunduğu iddiaları yer aldı. Çocukların, Ö.F.E.’nin kendisine direnmeye çalışan bazı öğrencilere baskı ve şiddet uyguladığını ileri sürdüğü de kaydedildi. İki öğrencinin anlattıkları karşısında şaşkınlık yaşayan uzmanların yurtta kalan öbür çocukları da dinlemek istedikleri, bunun için de ailelerine ulaşmaya çalıştıkları söylendi.

 
Okunma : 417
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler