Terör Övücü Paylaşımlarda 11 Gözaltı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Terör Övücü Paylaşımlarda 11 Gözaltı

14 Şubat 2018, Carşamba 08:01:23 Kaydet Paylaş
Terör Övücü Paylaşımlarda 11 Gözaltı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars’ta PKK/PYD/YPG bölücü terör örgütü ve mensuplarını övücü paylaşımlarda bulunan 11 şahıs gözaltına alındı

Kars İl Jandarma Komutanlığı tarafından sosyal medya üzerinden PKK/PYD/YPG bölücü terör örgütü ve mensuplarını övücü paylaşımlarda bulunanlara yönelik yaptığı operasyonlarda, 11 şahıs gözaltına alındı.

Adli makamların talimatları doğrultusunda bugün yapılan eş zamanlı operasyonda Kars il merkezi, Kağızman ve Digor ilçelerinde yakalanarak gözaltına alınan 11 şahsın soruşturma işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceği açıklandı.

Arama faaliyetleri kapsamında ise 1 adet Kaleşnikof marka silah, 1 adet şarjör (Kaleşnikof) 113 adet fişek (Kaleşnikof), 3 adet av tüfeği, 12 adet fişek (av tüfeği), 1 adet tabanca (kurusıkı), 9 adet cep telefonu, 3 adet tablet, 8 adet flaş bellek, çeşitli miktar ve adetlerde örgütsel bez parçaları, anahtarlık, CD/DVD/ Kaset, resim, kartpostal, not defteri ve kitabına da el konulduğu belirtildi.

Öte yandan Kars İl Jandarma Komutanlığının asli vazifesi olan tüm vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını sağlamak için sorumluluk sahasında son BTÖ mensubu etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadele faaliyetlerine kesintisiz olarak devam edileceği vurgulandı.

(H.H.A.) KARS/FİLİZ.D
Bu Haberin Manşeti :

Terör Övücü Paylaşımlarda 11 Gözaltı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 302
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler