TSK Jetleri Bombalamaya Devam Ediyor! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

TSK Jetleri Bombalamaya Devam Ediyor!

25 Eylül 2017, Pazartesi 11:54:10 Kaydet Paylaş
TSK Jetleri Bombalamaya Devam Ediyor!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak'ın Zap ve Avaşin-Bsayan bölgelerine hava harekatı düzenlendiğini açıkladı. Elazığ'da ise 8 terörist ölü ele geçirildi. Yine Bingöl'de çıkan çatışmada da 1 terörist öldürüldü. Operasyonlar sürüyor

TSK'dan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak kuzeyinde bulunan bölücü terör örgütüne ait hedeflerin etki altına alınmasına devam edildiği vurgulanarak," 24 Eylül 2017 tarihinde Irak kuzeyindeki Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerinde bulunan PKK kamplarına yönelik hava harekâtı icra edilmiş, bölgede saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen terör örgütü mensupları tarafından kullanılan silah mevzii, barınak ve silah/mühimmat depoları imha edilmiştir" denildi.
Harekâta katılan uçakların emniyetle üslerine döndükleri bildirildi.

19 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde ise SİHA'ların kullanıldığı operasyonda 8 terörist ölü ele geçirildi. Bingöl merkeze bağlı Kuruca köyünde güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada da 1 terörist öldürüldü. Van'ın Gürpınar ilçesi Faraşin Yaylası bölgesinde saldırı hazırlığında olan biri kadın 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Mardin'de 6, Hakkari'de de 1 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

 

(H.H.A.)MERKEZ/DİLAN.E.

Okunma : 412
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler