Tunceli de Çatışma: 4 Terörist Öldürüldü | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Tunceli de Çatışma: 4 Terörist Öldürüldü

27 Kasım 2017, Pazartesi 13:53:27 Kaydet Paylaş
Tunceli de Çatışma: 4 Terörist Öldürüldü

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı özel harekat timleri, Erzincan karayolunun geçtiği Pülümür vadisi Zağge bölgesinde bir grup PKK'lı terörist ile sıcak temas sağladı. JÖH ve PÖH timlerinin ortak operasyonunda 4 teröristin ölü olarak ele geçirildiği öğrenildi. Çatışmanın yaşandığı bölgede, Tunceli-Erzincan karayolu güvenlik gerekçesiyle kapatıldı.

Pülümür Vadisi Zağge bölgesinde sabah erken saatlerinde kış üstlenmesi için hazırlık yapan kalabalık bir terörist grubun yerinin teknik cihazlar ile tespit edilmesinden sonra helikopterler ile bölgeye Jandarma Özel Harekat timleri indirildi.

Karadan da Pülümür Vadisi içine çok sayıda jandarma timi gönderildikten sonra öğlen saatlerinde yerleri tespit edilen PKK'lı grup ile sıcak temas sağlandı. Etrafları tamamen kuşatılan ve sarp kayalık alanda gizlenen teröristler  ile zaman zaman yakın mesafeden şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Operasyonda teröristlerle sıcak temas sağlayan timler, 2'si kadın 4 teröristi ölü olarak ele geçirildiği öğrenildi. Teröristlerin üzerinden 4 adet kalaşnikof ile 1 adet roketatar ele geçirildiği belirtildi.

 

 

(H.H.A.)MERKEZ/ S.C.

 

 

 

 

Okunma : 417
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler