TYSD Resim ve Kompozisyon Yarışması Düzenledi | Hür Haber Ajansı

 

İndex

TYSD Resim ve Kompozisyon Yarışması Düzenledi

02 Kasım 2017, Perşembe 10:37:44 Kaydet Paylaş
TYSD Resim ve Kompozisyon Yarışması Düzenledi

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
TYSD Kars İl Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım “Eğitim İnsanı olgunlaştıran devleti güçlü kılan, milleti yücelten en güçlü olgudur. İlme, eğitime, okumaya, üretime, çalışmaya önem vermeyen devlet ve milletler, hiç bir zaman bağımsız olamamışlardır” dedi.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği 90'ıncı yılı münasebetiyle Genel Merkezin Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile Türkiye'nin 81 İl ve 957 İlçesinde başlatmış olduğu ''Gençlerin Gözüyle Yardımseverlik'' konulu resim ve kompozisyon yarışmamızın afişleri Kars ve İlçe Lise ve dengi okul kurumlarına asılmasını sağlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne TYSD Kars İl Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım tarafından teslim edildi. 

Yardım severlik konulu Resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girecek öğrencilerden 1. olan öğrenciye üniversite eğitimini tamamlayana kadar eğitim bursu verilecek. Yarışmada 2. olan öğrenciye diz üstü bilgisayar., 3. olan öğrenciye Tablet bilgisayar, 4. olan öğrenciye ise MP3 müzik çalar armagan edilecek.

TYSD Kars İl Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Eğitim İnsanı olgunlaştıran devleti güçlü kılan, milleti yücelten en güçlü olgudur. İlme, eğitime, okumaya, üretime, çalışmaya önem vermeyen devlet ve milletler, hiç bir zaman bağımsız olamamışlardır” diye belirtti.

Yıldırım, “Eğitime katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize. Bizler Devletimiz, Milletimiz ve yavrularımız için elimizden gelen her şeyi yapmaya mecbur olduğumuzu bugün olduğu gibi bundan sonrada çalışmalarımızla öğrencilerimizin yanlarında olacağımızı bilmelerini isterim” dedi.

 

(H.H.A)KARS/ FİLİZ D.
Bu Haberin Manşeti :

TYSD Resim ve Kompozisyon Yarışması Düzenledi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 650
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler