Ülke Tarihinin En Büyük Tarihi Eser Operasyonu: 13 Gözaltı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Ülke Tarihinin En Büyük Tarihi Eser Operasyonu: 13 Gözaltı

21 Aralık 2017, Perşembe 08:47:16 Kaydet Paylaş
Ülke Tarihinin En Büyük Tarihi Eser Operasyonu: 13 Gözaltı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
İstanbul'da Cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi eser operasyonu yapıldı .Operasyonda 26 bin adet tarihi eser ele geçirilirken, 13 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul polisi, eski çağlara ait tarihi eser niteliği taşıyan 26 bin 456 adet antik hazine ele geçirdi. Türkiye tarihinin en büyük tarihi eser operasyonunda ele geçirilen eserlerle ilgili 13 kaçakçı yakalandı.
3 AY BOYUNCA TAKİP ETTİLER
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından ülke tarihinin en büyük tarihi eser kaçakçılığına imza attı. Tarihi eser kaçakçılığının önlenmesine yönelik operasyonlarını artıran polis, İstanbul merkezli 5 ilde Bizans, Roma ve Orta Çağ dönemlerine ait 26 bin 456 adet sikke, antik heykel kaideleri ve taştan oluşan tarih ve sanat eseri ele geçirdi.
YURT DIŞINA KAÇIRACAKLARDI
Bu eserleri yurt dışına kaçırmaya çalışan kaçakçılık şebekesini çökerten polis, aynı operasyon kapsamında, Türkiye'nin kültür mirasını hedef alarak bu hazineleri yurt dışına kaçırmaya çalışan 13 kaçakçıyı yakaladı.
Yakalanan eserler, İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne teslim edilecek.

(H.H.A)/MERKEZ G.Ö.

Okunma : 378
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler