Ümit Kalko dan Karslı İş Adamlarına Çağrı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Ümit Kalko dan Karslı İş Adamlarına Çağrı

15 Ekim 2017, Pazar 13:56:59 Kaydet Paylaş
Ümit Kalko dan Karslı İş Adamlarına Çağrı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Karslı İş adamı ve Ümit Kalko Vakfı (ÜKV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ümit Kalko, tüm Karslı iş adamlarına çağrıda bulunarak, "Gelin her sene Kars’ta 100 tane köy okulunu yenileyelim." dedi

Ümit Kalko, bir takım ziyaretlerde bulunmak ve yaptıracağı Anadolu Lisesinin temel atma törenine katılmak üzere yaklaşık 150 iş adamıyla Kars’a geldi.

Özel bir uçakla Kars’a gelen iş adamı Ümit Kalko ve beraberindeki 150 iş adamı Kars Kalesi'ne çıkarak burada sabah kahvaltısı yaptı. Kars Kalesi’nde gazetecilere açıklamada bulunan iş adamı Ümit Kalko, Kars’a çok güzel bir okul kazandıracaklarını belirtti.

Kalko, meslek sahibi olduktan sonra çok yoğun bir çalışmaya girdiklerini, yaşının genç olmasına rağmen yaşanmışlığının çok fazla olduğunu söyledi.

Türkiye’nin sayılı okul zincirlerinden birinin sahibi olduğunu ifade eden iş adamı Ümit Kalko, “Çok büyük mücadelelerle şu anda Türkiye’nin sayılı okul zincirlerinden birine sahip oldum. Tabi insanların beli bir maddi imkanı, gücü olduktan sonra her durumu müsait olan kişinin mutlaka ve mutlaka memleketine sahip çıkması gerekiyor. Memleketindeki eksiklikleri kendi imkanları çerçevesinde gidermeye çalışması gerekiyor” dedi.

‘Okul bağışladı’ kelimesini kendisinin şık bulmadığına dikkat çeken Kalko, “Bağış kelimesi biraz bana büyük bir kelime geliyor. Benim yapamayacağım şey gibi geliyor. Biz aslında vatanımıza borcumuzu ödüyoruz. Bir şey bağışlamıyoruz. Bu bağlamda Kars’taki birçok iş adamımızın da burada destek olduğunu görmek, bundan sonra destek olacaklara da öncülük edilmesi açısından büyük bir fırsattır. Ben açıkçası buradan Kars kamuoyuna, Karslı iş adamlarına, siyasilere, bürokratlara da nacizhane önerim ve tavsiyem budur. Gelin her sene Kars’ta 100 tane köy okulunu yenileyelim. Böyle yaparsak birkaç yıl içerisinde Kars’ın yenilenmemiş, dokunulmamış köy okulu kalmamış olur” diye konuştu.

2018 veya 2019 yılları arasında Türkiye’nin en büyük okul zincirlerinden birisi olan Mektebim okullarını Kars’a kazandıracağının altını çizen iş adamı Ümit Kalko, “Biz burada bir kıvılcım ateşlediğimizi düşünüyoruz. Kars merkeze 24 derslikli bir Anadolu Lisesi yapıyoruz. Köyüm olan Kağızman’ın Karabağ köyüne bir köy ilkokulu ve öğretmenlere lojman yapıyoruz. Bunu çok önemsiyorum. Çünkü bir köyde öğretmenler köy halkıyla beraber aynı yerde yaşadığı zaman mutlaka o köye artı katkıları oluyor. Biz bu sene Kars’ta merkezi bir okul, köyümüzde bir okul ve öğretmen lojmanı yatırımlarımızla, desteklerimize başlayacağız. İnşallah kısa bir süre sonra, bir sene sonra en geç Türkiye’nin en büyük okul zincirlerinden birisi olan Mektebim'i de Kars’a kazandıracağım. Gerekli arsamızı satın aldık şu anda, Kars’ta da 2018 ya da 2019 yılları arasında Mektebin Kampüsünü açmış olacağız. Daha büyük projelerimizde olacak, daha büyük yatırımlarımızda olacak Kars’a, hatta ülke çapında ses getirecek bazı projelerim var. Ama onlar olgunlaştıktan sonra sizlerle paylaşacağım” şeklinde konuştu.

Kars’a okul yapmasına vesile olanları da unutmayan Ümit Kalko, daha sonra özetle şunları söyledi:

“Yapacağımız bu okul yatırımına vesile olan Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Yalçın Topçu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Kars milletvekillerimizden başta Selahattin Beyribey olmak üzere tüm vekillerimize Kars Belediye Başkanımız Murtaza Karaçanta’ya Kars Valimizi Rahmi Doğan’a, tüm Karslı hemşerilerime çok teşekkür ederim.”

Karslı İş adamı Ümit Kalko ve beraberindeki yaklaşık 150 iş adamı Kars Kalesi’nde birlikte yaptıkları kahvaltının ardından Ani Ören Yeri ile Çıldır Gölü’nü gezmek için il merkezinden ayrıldı. Geceyi Kars’ta geçirecek olan Kalko ve beraberindekiler 15 Ekim 2017 Pazar günü Kars’ta yapacağı okulun temel atma törenine katılacak.

(H.H.A) KARS/GAMZE.D
Bu Haberin Manşeti :

Ümit Kalko dan Karslı İş  Adamlarına Çağrı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 513
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler