Üreticilerin Tarımsal Sulama Yatırımlarına Yüzde 50 Destek Verilecek. | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Üreticilerin Tarımsal Sulama Yatırımlarına Yüzde 50 Destek Verilecek.

07 Aralık 2017, Perşembe 12:12:57 Kaydet Paylaş
Üreticilerin Tarımsal Sulama Yatırımlarına Yüzde 50 Destek Verilecek.

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemi yatırımlarında, mal alım tutarının yüzde 50'si kadar destek sağlanacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğle tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak, daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretilmesi amaçlanıyor.
MAL ALIM TUTARININ YÜZDE 50'Sİ KADAR DESTEK
Kabul edilen başvurularda, sözleşmede belirlenen hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç yüzde 50'sine hibe yoluyla destek verilecek.
Hibeye esas mal alım tutarı 1 milyon lirayı geçemeyecek. Mal alım bedellerinin bu miktarı aşması durumunda, aşan kısım yatırımcı tarafından ayni katkı olarak karşılanacak.
Bu tebliğ kapsamında başvurular, programın uygulama yılı itibarıyla 1 Ocak'tan başlayarak 60 gün içinde, mesai bitimine kadar, başvuru sahipleri tarafından dosya halinde tek nüsha olarak elden il müdürlüğüne teslim edilerek yapılacak.
Program kapsamında başvuruların yapıldığı her il için tahsis edilen ödenek miktarı kadar başvuruya hibe desteği sağlanacak.

(H.H.A)/MERKEZ/ G.Ö.

Okunma : 293
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler