Uyuşturucuya Darbe | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Uyuşturucuya Darbe

22 Haziran 2018, Cuma 12:55:28 Kaydet Paylaş
Uyuşturucuya Darbe

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Muş’ta uyuşturucu ticareti yapan ve kullanan şahışlara düzenlenen operasyonlarda 3 kişi hakkında adli işlem başlatılıp, 2 kişi tutuklanmıştır.

Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kentte uyuşturucu ticareti yapan ve kullanan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonlarda 2 kişi tutuklanırken, 3 kişi hakkında da adli işlem başlatıldı.

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, "Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince il genelinde uyuşturucu ticareti yapan ve kullanan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda; Malazgirt ilçesinde daha önceden belirlenen 2 araçta ve olay yerinde yapılan aramalarda 8.92 gram metamfetamin maddesi, uyuşturucu içiminde kullanılan kırılmış ampul ve kova düzeneği ele geçirilmiştir. Araçlarda bulunan 3 kişiden 2'si 'Uyuşturucu ya da Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama' suçundan adli mercilerce tutuklanmış bir şahıs hakkında da 'Kullanmak için uyuşturucu ya da uyarıcı madde satın almak, bulundurmak veya kabul etmek" suçundan adli işlem başlatılmıştır. Yine ilimiz özel harekat uygulama noktasında yapılan aramada ise 3.30 gram toz esrar maddesi ele geçirilmiş, araç içerisindeki bir kişi hakkında "Kullanmak için uyuşturucu ya da uyarıcı madde satın almak, bulundurmak veya kabul etmek" suçundan adli işlem başlatılmıştır. İl merkezinde yapılan rutin uygulamalar esnasında ise bir şahsın yapılan üst aramasında 1.22 gram esrar maddesi ele geçirilmiş olup şahıs hakkında işlem yapılmıştır" denildi.

Açıklamada ayrıca GBT sorgusu yapılan bir şahsın 'Uyuşturucu ya da uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan arandığı tespit edildiği ve şahsın adli kontrolle serbest bırakıldığı ifade edildi.

(H.H.A)KARS/GİZEM K.

Okunma : 300
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler