Vatandaşlara daha İyi Hizmet İçin EBYS Sistemine Geçiliyor | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Vatandaşlara daha İyi Hizmet İçin EBYS Sistemine Geçiliyor

27 Aralık 2017, Carşamba 07:55:46 Kaydet Paylaş
Vatandaşlara daha İyi Hizmet İçin EBYS Sistemine Geçiliyor

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü EBYS’ye geçiş yapmış bulunmaktadır. Kars Belediyesince vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Elektronik Belge Yönetimi Sistemine (EBYS) geçiliyor.

Belediyede, kurum içi ve dışı yazışmalarının bilgisayar ortamında yapılmasında büyük kolaylık sağlayan ve işlem süresini hızlandıran Elektronik Belge Yönetim Sistemi'ne (EBYS) geçiş için eğitim düzenledi.

Geçtiğimiz ay uygulamaya geçmiş olan EBYS sisteminin kullanımı ilgili olarak üst yönetici ve personellere eğitim verildi. Eğitim ile sitemin nasıl kullanılacağı, oluşabilecek sıkıntılar, evrak giriş ve çıkışları gibi konular hakkında teorik ve uygulamalı konular anlatıldı.

EBYS ile yazışma sürelerinin kısalacağını belirten Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, "Elektronik Belge Yönetim Sistemi ile belediye hizmetleri, vatandaşlara daha hızlı ve kontrol edilebilir bir şekilde sunulacak. Sistem sayesinde belediyenin tüm yazışmaları elektronik ortamda iş ve işlemler için yapılacak uygulamalar kağıt yerine elektronik ortamda takip edilecek. Yazışmalar standartlaşırken, harcanan emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilecek ve kağıt israfının önüne geçilmiş olacaktır." dedi.

"EBYS ile yazışmaların sağlıklı bir şekilde arşivlenmesi, hedeflenmektedir." diyen Karaçanta konuşmasını şöyle sürdürdü:

"EBYS ile kurumda yapılan tüm yazışmalar elektronik belge olarak bilgisayar ortamında oluşturulacak veya geleneksel belgeler, elektronik belgeye dönüştürülecek. Sistemin web tabanlı altyapısı sayesinde, belediye binasından bağımsız bir şekilde, hem ofis içi, hem ofisler arası, hem de ofis dışı kullanım ve belge havuzuna erişim olanağı sağlanacak. Belgeler, elektronik ortamda onaylanıp ve daha sonraki aşamada elektronik imza ile imzalanacak.

Sistem, kurum içinde işlemlerin daha hızlı ve koordineli yapılmasını, dolayısıyla vatandaşların belediyeden daha nitelikli hizmet almasını sağlayacak."

 

 

 

(H.H.A.)KARS/ FİLİZ D.

 
Bu Haberin Manşeti :

Vatandaşlara daha İyi Hizmet İçin EBYS Sistemine Geçiliyor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 437
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler