Yargı Kararnamesi İle Yer Değişikliği!! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Yargı Kararnamesi İle Yer Değişikliği!!

13 Ekim 2017, Cuma 09:19:26 Kaydet Paylaş
Yargı Kararnamesi İle Yer Değişikliği!!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK), yayımladığı Adli ve İdari Yargı kararnamesi ile 287 hakim ve savcının görev yerleri değişti.

HSK 1. Dairesi’nin 1366 sayılı Adli Yargı Kararnamesi ile 1367 sayılı İdari Yargı Kararnamesi HSK’nın internet sitesinde yayımlandı. Buna göre 267 adli yargı mensubunun görev yeri değişirken, 20 idari yargı mensubu da farklı görevlere getirildi.
FETÖ’yle ilişkili davalara bakan isimler, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine getirildi.
15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargahında yaşananlara ilişkin çatı davanın savcısı Ankara Cumhuriyet Savcısı Aytekin Cenikli, Koza-İpek Holding iddianamesini düzenleyen Ankara Cumhuriyet Savcısı Musa Yücel, FETÖ’nün sınav sorularını çalmasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Ener Coşkun ile Ankara Cumhuriyet Savcıları, Özgür Kamışlık, Ahmet Akça ve Ramazan Dinç de Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine atandı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekilleri Kemal Demirdön ve Cevat İşlek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına, Ahmet Hamdi Kaya Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığına getirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ergün Şahin, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı oldu. İstanbul'da Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akkaya İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığına, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adem Meral Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Aydın Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığına getirildi. İzmir Cumhuriyet savcıları Ömer Doğruöz, Mehmet Alyaprak ve Necla Avcı Giritli, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili oldu.

(H.H.A.)MERKEZ/S.C.

Okunma : 518
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler