"Yarış daha bitmedi" | Hür Haber Ajansı

 

İndex

"Yarış daha bitmedi"

24 Haziran 2018, Pazar 18:19:14 Kaydet Paylaş
"Yarış daha bitmedi"

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici'den 24 Haziran seçimi sonuçları için flaş açıklama: Yarış daha bitmedi

Ünlü anketçi Murat Gezici "Anadolu Ajansı'nın şu anki verilerine bile bakarak tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki Erdoğan %48 ile kapatacak. Muharrem İnce ise %30 civarlarında kaybedecek ve seçim ikinci tura kalacak" dedi.

Anadolu Ajansı’nın duyurduğu ilk seçim sonuçlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oyu yüzde 66 olarak gösterildi. Şu anda ise Erdoğan’ın oy oranı yüzde 54 seyrinde. Yani Erdoğan’ın oyu sandıklar açıldığından beri hiç yükselmedi.

"SEÇİM SONUCU HIZLA DEĞİŞECEK VE ERDOĞAN %50'NİN ALTINA DÜŞECEK"

Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici bu değişim ve sonuçlarla ilgili şöyle konuştu: “Bizim seçim çalışmaları sürecindeki yaptığımız araştırmalarda AKP ve MHP hem meclisi hem de Cumhurbaşkanlığını kaybediyor. Şu an sonuçların böyle gözükmesinin sebebi ilk başta kırsal kesimlerden gelen oyların azınlıkta olup daha çabuk sayılarak YSK’ya daha çabuk ulaşması. Büyükşehirler açıldığında göreceğiz ki seçim sonucu hızla değişecek ve Sayın Erdoğan %50’nin altına düşecek. Anadolu Ajansı’nın şu anki verilerine bile bakarak tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki Erdoğan %48 ile kapatacak. Muharrem İnce ise %30 civarlarında kaybedecek ve seçim ikinci tura kalacak.”
Bu Haberin Manşeti :


Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 419
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler