YURTTA HAVA DURUMU 28 KASIM SALI | Hür Haber Ajansı

 

İndex

YURTTA HAVA DURUMU 28 KASIM SALI

28 Kasım 2017, Salı 07:01:38 Kaydet Paylaş
YURTTA HAVA DURUMU 28 KASIM SALI

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Amasya, Tokat, Çorum, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Afyonkarahisar, Sivas, Tunceli, Bingöl, Çankırı, Çorum ve Isparta'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar, Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Tunceli ve Bingöl'de kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya, Mersin, Adana'da kuvvetli, yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Antalya'nın doğusu ve Adana çevrelerinde yer yer şiddetli (75-100 Kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden, doğu kesimlerde güneydoğudan hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege ile Akdeniz'de kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Tunceli ve Bingöl'de kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya, Mersin ve Adana'da kuvvetli, yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Antalya'nın doğusu ve Adana çevrelerinde yer yer şiddetli (75-100 Kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, hortum riski) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR UYARISI: Tunceli ve Bingöl'de görülecek kuvvetli yağışların yükseklerinde yoğun kar şeklinde görüşmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra doğusunun aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDIRNE °C, 8°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

ISTANBUL °C, 14°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra doğu kesimleri sağanak yağışlı

KIRKLARELI °C, 18°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

KOCAELI °C, 17°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

EGE
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinin yağmur yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Afyonkarahisar'ın yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bugün (Salı) öğle saatlerine kadar bölgenin güneyinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 11°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENIZLI °C, 15°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

IZMIR °C, 14°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANISA °C, 20°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya, Mersin ve Adana'da kuvvetli, yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Antalya'nın doğusu ve Adana çevrelerinde yer yer şiddetli (75-100 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 16°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün(Salı) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 Kg/m2) olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 19°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Genellikle kuvvetli, doğu kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 Kg/m2) olması bekleniyor.

HATAY °C, 22°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MERSIN °C, 17°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Genellikle kuvvetli bugün (salı) batı ve doğu kesimlerde yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.. Yağışların ; Bölgenin kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA °C, 11°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

CANKIRI °C, 14°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ESKISEHIR °C, 11°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KONYA °C, 12°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, Sinop dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 11°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 18°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 7°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 19°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) Çorum, Amasya ve Tokat ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Trabzon, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 16°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinde sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 18°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

TOKAT °C, 10°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

TRABZON °C, 17°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra Malatya, Elazığ ve Tunceli çevreleri ile zamanla batısının yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Tunceli ve Bingöl çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli, yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ERZURUM °C, 5°C
Parçalı zamanla çok bulutlu

KARS °C, 10°C
Parçalı zamanla çok bulutlu

MALATYA °C, 9°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

VAN °C, 5°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı zamanla kuzey ve batısı çok bulutlu, bugün (Salı) akşam saatlerinden itibaren batısı ile yarın (Çarşamba) bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 12°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

GAZIANTEP °C, 13°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Salı) akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

SANLIURFA °C, 17°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

SIIRT °C, 19°C
Parçalı zamanla çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Akşam saatlerinde Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde doğusu güneybatıdan 2 ila 4(10-30 km/sa), sabah saatlerinde batısı güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5(20-40 km/sa), doğusu 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde doğusu güneybatıdan 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de batı ve kuzeybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa); güneyi güneybatıdan akşam saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ
Akdeniz: Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, doğusu güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zaman zaman 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinde batısı 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ
Van Gölü: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

(H.H.A.)MERKEZ/ S.C.
Okunma : 350
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler