REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hür Haber Ajansı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Halk Eğitim eserleri görücüye çıktı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Halk Eğitim eserleri görücüye çıktı
15 views
08 Haziran 2021 - 14:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kars il merkezi ve 7 ilçenin halk eğitim merkezi müdürlükleri, Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri kapsamında yıl boyu emek vererek ürettikleri el emeği göz nuru eserlerini görücüye çıkardı.

Tacettin DURMUŞ

GAMP Konağı Valilik Parkında Vali ve Kars Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz tarafından açılışı gerçekleştirilen sergi, Kars halkının beğenisine sunuldu.

Açılışa Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, Ticaret İl Müdürü Adem Beyribey, İŞKUR İl Müdürü Yusuf Bulut ve İl Müftüsü Yusuf Eviş katıldı.

Açılışın ardından foklar ekipleri halk oyunları gösterisi, sundu. Müzik sunumunun ardından Vali Türker Öksüz ve protokol mensupları standlarıını tek tek gezerek sergilenen eserler hakkında bilgi aldılar.

YENİCE; “7 BİN 694 VATANDAŞIMIZ KURSLARA DEVAM EDİYOR”

Serginin açılışında konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcı Harun Yenice, Hayat Boyu Öğrenme Şubesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince 2020 – 2021 Eğitim ve öğretim yılında il merkezinde ve ilçelerde toplamda 129’u genel, 34’ü okuma- yazma ve 211’i meslek edindirme kursu olmak toplamda, 7 bin 694 vatandaşın kurslara devam ettiğini söyledi.

Ayrıca Açık Öğretimde bin 136, açık lisede 6 bin 176 vatandaşın öğrenim görmekte olduğunu da söyleyen Yenice; Hayat Boyu Öğrenmemde toplamda 15 bin 6 vatandaşa hizmet verildiği belirtti.

Hayat Boyu Öğrenme Şubesinin il merkezi dahil yedi ilçede halk eğitim merkezleri aracılığıyla eğitim ve öğretime devam etmekte olduğunu da açıklayan Harun Yenice; “Her yaşta herkes için eğitim ve hayat boyu eğitim için en yakın merkeze başvurmaları yeterlidir. Hayat boyu eğitim; örgün eğitimden nasibini almamış veya yarım bırakmış kililer ile örgün eğitimi tamamlamış her yaştan meslek içerisinde kendisini geliştirmek isteyen, kariyer yapmak isteyen veya bir mesleği olduğu halde beceri kazanarak meslek değiştirmek isteyen her vatandaşımıza açıktır” dedi.

VALİ ÖKSÜZ, “TOPLAMDA 15 BİN KURSİYERİMİZ EĞİTİM GÖRDÜ”

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Yenice’nin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Vali/ Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz de, el emeği göz nuru eserlerini Kars halkının beğenisine sunan kursiyerleri tebrik etti.

Kars Halk Eğitim Müdürlüğünün Hayat Boyu Eğitim prensibi çerçevesinde her yaştan ve her eğitim seviyesinden insanımıza hizmet verdiğini de söyleyen Vali Öksüz, “Okula giden veya gitmeyen, okul yanında eğitim almak isteyen, bilgi ve becerisini artırmak isteyen, bir meslek edinmek isteyen herkese halk eğitim merkezlerinde eğitim vermeye devam ediyoruz.

Böylelikle hem kursiyerlerimiz bilgi ve becerilerini arttırıyor, bir yandan da aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Burada ürettikleri ürünlerin satışından bir ekonomik girdi sağlıyorlar ve aynı zamanda bir sosyalleşme ortamı da tabii oluyor. Bu sergilerin bir önemi de geleneksel el sanatlarımızı yaşatmaktır. Bu kurslar kültürümüzün bir parçası olan el emeği göz nuru eserlerimizi gelecek nesillere aktarmak ve unutturmamak için de çok önemli işlev görüyor.  Onun için her yaştan insanı Hayat Boyu Öğrenme prensibi çerçevesinde öğretmeye devam edeceğiz. Bu sezon 15 bin civarında kursiyerimiz merkezlerimiz eğitime devam etti. Bunlar içinde hem meslek edinme kurslarımız devam ediyor. Bütün vatandaşlarımızın bu sevgiyi ziyaret etmelerini istiyorum.  Çünkü kursiyerlerimiz burada bilgi ve becerilerini artırarak eserlerini sergiliyorlar. Halk Eğitim’de görev yapan öğretmenlerimizin hepsi el emeği göz nuru eserler meydana getirmişler. “dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

1
dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu