REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hür Haber Ajansı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kars ‘ ta çocuk trafik eğitim parkı açıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kars ‘ ta çocuk trafik eğitim parkı açıldı
41 views
29 Haziran 2021 - 12:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kars Valiliği Çocuk Trafik Eğitim Parkı Yenişehir Mahallesinde hizmete açıldı.

Kars Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 07-14 yaş arası çocukların trafik güvenliği konusunda eğitilmesi ve bilinçlendirilmesine yönelik temel bilgi ve becerilerin kazandırılması amacıyla Çocuk Trafik Eğitim Parkı faaliyete geçti.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 06.09.2019 tarihli “Çocuk Trafik Eğitim Parkı” konunu talimatı ile Kars Valiliği koordinesinde başlatılan eğitim ve sertifika töreni ile Çocuk Trafik Eğitim Parkı açılış töreni düzenlendi.

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, bugün burada Trafik Eğitim Parkının açılışı için bir araya geldiklerini ifade ederek, “Bizim için çok mutlu bir gün. Çünkü böyle bir eğitim tesisini ilimize kazandırmış olmanın mutluluğunu taşıyoruz. Trafik deyince hepimiz trafik kazalarını aklımıza getiriyoruz. Trafik kazaları maalesef ölümlere, yaralanmalara, maddi ve manevi kayıplara yol açan bütün dünyayı etkileyen bir olay. Hepimizin yakından tanıştığı, yakınlarımızdan ve tanıdıklarımızdan trafik kazalarına maruz kalan insanlar çokça var. Yaşanan trafik kazalarında bazılarını kaybediyoruz, bazıları yaralanıyor, bazıları belki hafif şekilde atlatıyor ama maddi kayıpları oluyor. Dolayısıyla hepimizi çok derinden etkiliyor. Trafik kazalarını azaltmak toplum ve insanlık olarak aslında hepimizin görevi, ortam sorumluluğumuz. Trafik kazalarında belki ölen insanları geri getiremeyiz ama burada bu eğitim tesisinde siz çocuklarımıza, gençlerimize eğitim vererek, trafikte doğru davranma alışkanlığını kazandırarak, ileride olması muhtemel trafik kazalarını önleyebiliriz diye düşünüyorum. Burada sizler trafik kurallarını, trafikte uyulması gereken her türlü bilgiyi öğreneceksiniz ve bu öğrendiklerinizi çevrenizdekilere anlatacaksınız, herkes trafik kuralları konusunda bilgili, bilinçli olacak ve onun sonucunda inşallah trafik kazalarını hep birlikte ortadan kaldıracağız. Biliyorsunuz bu konuda Cumhurbaşkanımız Trafik Güvenliği Strateji ve Eylem Planını açıkladı, İçişleri Bakanlığımız bu konuda çok yoğun çalışmalar yürütüyor. Hedefimiz, ölümlü kazaları yüzde 50 azaltmak, 2050 yılında da tamamen ortadan kaldırmaktır. İnşallah bu hedefle hep birlikte yürürüz, hep birlikte siz gençlerin, çocuklarımızın, kamu görevlilerinin trafik konusunda görev yapan tüm kolluk görevlilerimizin iş birliği yapmasıyla bunu başarabiliriz. Bu tesisin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, inşallah burada eğitim anlamında bilinçlenme, farkındalık yaratma adı altında önemli kazanımlarımız olacak. Kars halkı, Kars’ta yaşayan çocuklarımız, gençlerimiz bu bilgilerle geleceğe bir turizm elçisi olarak bakabilecekler ve inşallah ülkemizin gündeminden, bizleri çok derinden yaralayan, maddi ve manevi kayıplar oluşturan trafik kazalarını da ortadan kaldıracağız. Bu tesisin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum, bu tesisin sıkça kullanılmasını, bütün çocuklarımızın burada eğitim almasını diliyorum.” dedi.

Gelecekte trafik kuralları konusunda duyarlı davranışlar sergileyecek bireylerin yetirilmesi açısından çocuk trafik eğitim parklarında verilen teorik ve uygulamalı eğitimleri başarıyla tamamlayan 55 çocuğa Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç ve İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay tarafından sertifikaları ve hediyeleri verildi.

Düzenlenen tören hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

1
dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu