“Biraradayız, İdlib’in Yanındayız”

"“Biraradayız, İdlib’in Yanındayız”"

İnsani Yardım kampanyası başlatıldı

çişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun öncülüğünde 81 ilde İdlib için yardım kampanyası başlatıldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) öncülüğünde “Biraradayız, İdlib’in Yanındayız” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına Kars’tan da destek verildi.

Konuyla ilgili olarak Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, “İdlib Bölgesinde 2019 yılında yapılan saldırılarda yaklaşık 900 bin kişi yerinden edilmiş olup İdlib merkez, İdlib kuzeyi, Atme kamplar bölgesi ve sınırımız yakın noktalarına yönelik göç hareketi gerçekleşmiştir.

01 Aralık 2019’dan günümüze kadar ise toplam 312 bin kişi sınırımıza yakın yerlere göç etmiştir. Göç edenlerin yüzde 76’sı kadın ve çocuklardan oluşmaktadır. Bölgedeki kış koşulları ve yoğun yağış yaşam şartlarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu minvalde, bölgede yaşayan insanların acılarının hafifletilmesi ve acil insani ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun öncülüğünde; AFAD Başkanlığımız, Türk Kızılayı, Türkiye Diyanet Vakfı, Beşir Derneği, Deniz Feneri Derneği, İHH, Hayrat Yardım, Hüdayi Vakfı ve Sadakataşı kurumlarının işbirliğinde “Biraradayız, İdlib’in Yanındayız” insani yardım kampanyası başlatılmıştır.

Tüm vatandaşlarımızı, İdlib’deki insanlık dramına bir nebze olsun çare olabilmek için İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan “Bir Aradayız #İdlibinYanındayız Kampanyası”na destek vermeye davet ediyoruz.” denildi.

(H.H.A.) KARS / Hülya D.

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Popüler Haberler

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.176169