Son Dakika Haberler

Eğitimde boşluğun yamasını “ hediye “ olarak verdiler

Eğitimde boşluğun yamasını “ hediye “ olarak verdiler
Okunma : 51 views Yorum Yap

İl teşkilatına dağıttırılan kitapların hediye edilme sebebi akıllara “ eğitim Korena mı oldu “ sorusunu getirdi.

Tasarrufu tamamen hükümet tarafından belirlenip projelendirilen uzaktan eğitimin aslında eğitime uzaklık olduğu, mevcut çözümün yeterli olmayacağından bahisle sınava hazırlanmaları için kitap dağıtılmasına gerek duyulmasından ikrar seviyesinde değerlendirildi.

Öğrenci velileri kitapların dağılış sebebi ve şekline anlam veremeyip ; “ pandemi tedbirleri çerçevesinde hükümler tedbirleri gereği çocuklarımız okullarına gidemeyip, eğitimlerine uzaktan devam etmek zorunda bırakıldılar. Toğlum sağlığı açısından öngörüldüğünü düşünüp bu gereklililkle şartları yerine getirmek vatandaşlık görevimiz elbette ancak; hükümet tedbir olarak uyguladığı alternatif eğtim öğretim sistemine kendisi de güvenmiyor olacak ki takviye kaynaklar hediye ediyor. Edilmesi gerekiyor olduğu öngörüldüğüne göre bu kitaplartın ülke genelinde her çocuğa gerekli, her öğrenciye verildi mi? eğer bu zaten bir gereklilik ve her öğrenciye verildi ise buna neden “ sistemin gereği olan ihtiyaç “ demek yerine hediye deniyor? Hükümetin tasarrufu olan uygulamadaki boşluklar yamanırken bize neden lütuf gibi sunuluyor?”

AKP’nin olduğu yere virüs girmiyor mu?

“ Kitaplar ağıtılırken pekala sınıfta öğrencilerin sosyal mesafe korunarak  bir arada oluşlarının sağlanabildiğini gördük. Madem uzaktan eğitim öğprenciyi eğitimden uzaklaştırıyor o zaman uygulamasına neden devam ediliyor takviyelerle? Ve madem yetersiz bir uygulama o zaman şimdilerde cahil bir nesil mi ilerliyor? “ şeklinde değerlendirmelerini yaptıkları kitap dağıtımı AKP İl teşkilatı tarafından gerçekleştirildi.

6 bin öğrenciye kaynak kitaplar hediye eden Ahmet Arslan; “Amacımız özelikle pandemi sürecinde çocuklarımıza ve ailelerine destek olmak malumunuz okullar tatil edildi dersler artık dijital ortam üzerinden devam ediyor öğretmenlerimizin ve Milli Eğitim Baklanlığımızın yoğun gayretleri var bizde bu gayretlere ek olarak sınava hazırlanan çocuklarımızın daha fazla soru çözmeleri ve konuları anlamaları için yardımcı kaynak kitaplar hediye ettik köy, merkez ayrımı yapmaksızın sınava girecek bütün çocuklarımıza kaynak kitapların ulaşması için bizler ve arkadaşlarımız sahada yoğun bir çaba sarf ettiler.Bütün imkanlarımız ile vatandaşlarımızın ve geleceğin teminatı sevgili çocuklarımızın yanındayız” diye konuştu.