Son Dakika Haberler

Kars eksi 10’u gördü!

Kars eksi 10’u gördü!
Okunma : 35 views Yorum Yap

Sabah saatlerinde buzlanma ve don olaylarının görüldüğü Doğu Anadolu Bölgesinde soğuk hava etkisini artırdı. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı eksi 10,1 derece ile Kars’ta ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre; bölge genelinde hava parçalı az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus hadisesinin görüldüğü bölgede sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek. Bölgede rüzgârın güney yönlerinden hafif zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı; Kars’ta eksi 10,1, Ardahan’da eksi 8,3, Erzurum’da eksi 4, Erzincan’da eksi 1,1, Ağrı’da eksi 0,7 ve Iğdır’da 1,1 derece ölçüldü.

Gün içinde beklenen en yüksek sıcaklık ise Kars’ta 1, Ardahan’da eksi 2, Ağrı 3, Erzurum’da 4, Erzincan’da 7 ve Iğdır’da 6 derece olacak. Ayrıca Sarıkamış Kayak Merkezinde kar kalınlığı 27 santimetre olarak ölçüldü.

Buzlanma ve don uyarısı:

Bölgemiz genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere, vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.