Son Dakika Haberler

MEDENİYET CADDESİNDE AVLANMA SEZONU AÇILDI…

MEDENİYET CADDESİNDE AVLANMA SEZONU AÇILDI…
Okunma : 94 views Yorum Yap

OLTANI AL GEL!!!

HABER: Çetin KELEŞ

Şehrin yeni yapılanma bölgesi olan ve aynı zamanda Üniversite Yolu olarak bilinen Ahmet Arslan caddesi güzergahında Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan yolun eğim TORPİLİ yüzünden güzergahta araç ve yaya trafiği imkansız bir hal aldı.

2 yıl öneden Karayolları  tarafından yapılrak Belediyeye teslim edilen yol iddiaya göre bazı işletme sahiplerinin talep veya ısrarı ile eğimi farklı verildiğğinden dolayı şimdilerde kadlırımdan akar yönü bulamayan su birikintisi ile abartısız göl halini aldı. Biriken sulardan dolayı yoğun olan araç ve yaya trafiğinin güzergahı olan yolda ne araçlar suyun altını tahmin ederek ilerleyebiliyor nede vatandaşlar geçerken artaçların geçmesiyle üzerlerine akın eden su dalgalarından kaçamadıkları için korkularak ve hatta koşarak geçilen yol göz göre göre kaderine  terkedilmiş durumda.

En az biriken su kadar duyarsızlıkla dolu yoldaki esnaflar da bu durumdan nasibini alıyor.

Yoldan geçen araçların sıçratacağı sularla kıyafet değiştirmek için evlerine dömek zorunda kalamamak için sote ve tenha yolları kullanmak zorunda kalan yayalar bu güzergahı tercih etmedikleri için o civarda yoğunluğu öngörüp yatırım yapan esnafı da olumsuz etkiliyor. Hem yeni yerleşim merkesi ve hem de üniversite güzergahı olmasından dolayı o cicarda işyeri açan müteşebbisler uğrak güzergah olduğunu öngörselerde yolun göle dönmesinden dolayı kazanç öngörüleri suya düşüyor çünkü yağmur yağıyor, araçlar su sıçratıyor, güzergah kullanılamıyor, işyerleri çalışmıyor.

Yetkililer duyarsız…

Uzunca bir süre bu mağduriyeti yaşayan ve bütün başvurularına rağmen sonuç alamayan civar sakini ve esnafı Belediye ile Karayolları arasında mekik dokumaya devam ediyor. Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ve hatta ULAŞTIRMA Bakanı Ahmet Arslan’ın adını da taşıyan yol müdahale edilmediği için maalesef ULAŞTIRMIYOR. Müracaatlar ne Karayolları ne de Belediye tarafından yıllardır dikkate alınmıyor.