Son Dakika Haberler

Uzm. Dr. Lazoğlu, 112 çalışanlarını kutladı

Uzm. Dr. Lazoğlu, 112 çalışanlarını kutladı
Okunma : 21 views Yorum Yap

Lazoğlu, acil sağlık hizmetlerinin amacının acil sağlık hizmeti ihtiyacı olan her vatandaşa, mesai mevhumu gözetmeksizin ücretsiz olarak 112 acil çağrı hattının aranması durumunda en kısa sürede ulaşmak olduğunu söyledi.

 

Kars İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Zakir Lazoğlu, Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de içinde bulunduğu Covid-19 salgınının yoğun olarak yaşandığı bu günlerde canla başla çalışan 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarının  1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutladı.

Lazoğlu, Korona virüs salgının gölgesinde kalan bu önemli hafta dolayısiyle, acil sağlık hizmeti sunan tüm personel adına birkaç 112 çalışanına çiçek sunarak kutladı.

Hayat ile ölüm arasındaki o ince çizgi üzerinde görev yapan sağlık çalışanları, ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’nı, Korona virüs gölgesinde kutlamış oldu.

Her yıl 1-7 Aralık tarihleri arasında ülke genelinde kutlanan bu hafta da, acil sağlık hizmetleri veren 112 sağlık çalışanları,  yurt genelinde olduğu gibi Kars’ta da şehir merkezlerinden, en uç noktalardaki köylere kadar uzanan geniş bir alanda çalışmaya devam ediyor.

Kars Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Zakir Lazoğlu, acil sağlık hizmetlerinin amacının acil sağlık hizmeti ihtiyacı olan her vatandaşa, mesai mevhumu gözetmeksizin ücretsiz olarak 112 acil çağrı hattının aranması durumunda en kısa sürede ulaşmak olduğunu söyledi.  Lazoğlu böylece sağlık çalışanlarının hasta ya da yaralıya olay yerinde gerekli tıbbi müdahaleyi yaptıktan sonra ihtiyaç halinde en uygun sağlık merkezine ulaştırmak oldukları hatırlattı.

Kars il genelinde özverili bir şekilde sağlık hizmeti sunan tüm sağlık çalışanlarının bu önemli gününü kutlayan Lazoğlu, “Kars’ta Acil Sağlık Hizmeti 112’de görevli 247 personel, 77 UMKE Gönüllüsü, 42 Acil Yardım Ambulansı ve 16 adet 112 Acil Yardım İstasyonu ile hizmet sunulmaktadır. Kars’ta 2019 yılında 28 bin 540 hasta ve yaralıya 112 Acil Sağlık Hizmeti sunulmuşken, 2020 yılı Kasım ayı sonu itibariyle bu sayı 37 bin 713’ü bulmuştur. İl genelinde acil çağrılara ulaşma süremiz ise kentsel de ilk 10 dk da yüzde 97lik oran ile ortalama 6 (altı) dakikadır.” Dedi.